Wnioski on-line

0610 wycieczka2W dniach 22 i 23 maja 2015 r. odbył się XVI Powiatowy Rajd Turystyczny w Beskidzie Sądeckim. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z pięciu szkół ponadgimnazjalnych: LO  Dynów, ZSZ Dynów, ZSTW  Trzciana, ZS  Tyczyn oraz ZS Sokołów. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu chętnych uczniów, nie bojących się pieszych wędrówek. W pierwszym dniu imprezy, pomimo niesprzyjającej aury, ruszyliśmy na pieszą wycieczkę na trasie: Rytro – Wietrzne Dziury (1038 m) – Złomisty Wierch (1224 m) – Radziejowa (1266 m) – Wielki Rogacz (1182 m) – Przełęcz Obidza (930 m) – Sucha Dolina.

0610 wycieczka1 Cała trasa liczyła ok. 21 km. Wieczorem, po wyczerpującej wędrówce, udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Rytrze, gdzie czekała na nas  obiadokolacja i nocleg. Drugiego dnia, po wczesnym śniadaniu o 6.30, udaliśmy się na trasę: Łomnica Zdrój – Hala Łabowska – Wierch nad Kamieniem (1084 m) – Hala Pisana (1044 m) – Złotne. Całość trasy liczyła mniej niż w pierwszym dniu o 5 km, lecz była bardziej wymagająca. 0610 wycieczka3Około godziny 16-stej wyjechaliśmy autokarami w drogę powrotną. Uczniowie, pomimo deszczowej pogody, bardzo dobrze poradzili  sobie z trudami pieszej wędrówki i zachowali dobry humor.
Opiekun Piotr Kobylarz