0502 maj12Dnia 30 kwietnia 2015r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy I ALO pod kierunkiem p. R. Kotuli i p. A. Miąsika wystąpili z przedstawieniem. Akademia rozpoczęła się przedstawieniem sytuacji polityczno – gospodarczej w kraju w tamtej epoce.

0502 maj1 W trakcie przedstawienia została wyświetlona prezentacja multimedialna, ukazująca najważniejszych przedstawicieli, którzy brali udział w uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uroczystości uczniowie zaśpiewali „Rotę” M. Konopnickiej.
Renata Kotula