szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty
COVID-19

0424 b1W dniu 17.04.2015r. w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli w I półroczu najwyższe wyniki w nauce: Filip Jaskuła, Dorota Dul, Łucja Kuraś, Tomasz Kula oraz Wojciech Mrożkiewicz wraz z opiekunem, Panem Antonim Kulą, wyruszyli w daleką 5-dniową podróż. Razem z innymi uczestnikami z 9 szkół z powiatu rzeszowskiego kierowali się do Brukseli. Wyjazd został  zorganizowany i sfinansowany przez Pana europosła Stanisława Ożoga.

0424 b2Wyczerpująca ponad 20-godzinna jazda nowoczesnym autokarem dla wielu była dużym wyzwaniem. Trudy przejazdu zrekompensował wysoki standard pokoi w hotelu Agenda Louise. Uczniowie zwiedzili wspaniałe miasto Gandawę wraz z jej pięknymi zabytkami, w tym Katedrą św. Bawona. Ponadto wzięli udział we Mszy Świętej niedzielnej odprawionej w języku polskim w Gandawie. 0424 b4Plan następnego dnia wycieczki obejmował zwiedzanie i spacer po zabytkowych ulicach Brukseli, w tym starej dzielnicy Marole. 0424 b7Centralnym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Uczestnicy wycieczki zostali zapoznani min. z tworzeniem prawa międzynarodowego, procesów jego wdrażania i funkcjonowania. Następnie głos zabrali europosłowie:  Stanisław Ożóg i Janusz Wojciechowski. Zwrócili uwagę na rangę ich stanowisk, ogrom ponoszonej odpowiedzialności oraz skomplikowaną płaszczyznę ustaleń politycznych. 0424 b3Uczestnicy wycieczki zobaczyli także salę plenarną, w której  odbywają się obrady Parlamentu. Wycieczka zakończyła się przyjazdem we wtorek tj. 21.04.2015r. do Rzeszowa.  
W zorganizowaniu wyjazdu dużą rolę odegrało  biuro poselskie Pana Stanisława Ożoga. 0424 b5Przez cały czas z uczestnikami wycieczki przebywali przedstawiciele biura Pan Michał Wiatr i nasza absolwentka Anna Cymerys. Ten wyjazd na długo zostanie w naszej pamięci.

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl