lwiątkoJak co roku, w ostatni poniedziałek marca odbył się konkurs fizyczny – Lwiątko 2015. Jest to konkurs dla uczniów których intrygują tajemnice natury, którzy lubią myśleć i odgadywać, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę, intuicję i spostrzegawczość. W ciągu 75 minut w 30 zadaniach trzeba wybrać jedną z pięciu sugerowanych odpowiedzi. Tempo pracy jest szalone i nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora, ale na tym między innymi ta zabawa polega. Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi.

Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.

W konkursie z naszej szkoły udział wzięło 8 uczniów:

- Krzyśko Przemysław (I b T)

- Pietrońska Klaudia (I b T)

- Berkowicz Karol (II LO)

- Cisek Magdalena (II LO)

- Holdenmajer Michał (II LO)

- Kula Tomasz (II LO)

- Kuraś Łucja (II LO)

- Mrożkiewicz Wojciech (II LO).

Wyniki poznamy w niedalekiej przyszłości, ale już teraz dziękujemy wszystkim wymienionym za wysiłek włożony w przygotowania oraz chęć podjęcia rywalizacji.

Mamy nadzieję, że z roku na rok liczba uczestników konkursu w naszej szkole będzie rosła.

Tomasz Nowak